Дети подобрались какие-то грубые, жадные,
строптивые и мешали друг другу собирать в житницы.
строптивые и мешали друг другу собирать в житницы.



Сесійний зал Верховної Ради України
4 лютого 2005 року
12:11:02
ЮЩЕНКО В.А.
Дякую. Шановні народні депутати, друзі, колеги! Шановна президія, гості, запрошені, представники засобів масової інформації! Я переконаний в тому, що сьогодні в Україні дуже великий день. Ми розглядаємо значимі для найближчих років питання формування уряду.
Знаєте, добре жити у країні, де від уряду мало що залежить, бо там працюють закони, традиції, норми, етика, мораль традиційна і таке інше. На жаль, ми живемо у тій країні, де від тих людей, які будуть сидіти поки що на тих пустих кріслах, буде залежати доля майже 48 мільйонів людей залежно від того, яка у них мораль, чи вони будуть красти, чи вони не будуть красти, залежно від того, як вони професійно, публічно бачать свою місію. І з цього огляду я хочу сказати, що це суперважливе питання і у політичному контексті.
Я хочу відверто вам сказати, що я представляю перший склад команди тих людей, які, на мій погляд, найбільше можуть претендувати на ці посади. Я хотів би сказати наперед, що мій уряд не буде робити. Оскільки є колосальні очікування, сподівання на вирішення тих чи інших питань, я хотів би почати з того, що уряд мій не буде робити. Я знаю, яка відповідальність зараз за цими словами буде стояти, але я маю честь вам сказати, мій уряд не буде красти.
( О п л е с к и)
Я знаю, що це фантазія для України, я знаю, що ми привикни бачити у тих людях не партнерів, дуже часто не тільки нації, а і національних інтересів, я це хочу, знаєте, не обходити, я знаю, що у цій країні проблема номер один є корупція, і починається вона з голови. Я хабарів брати не буду, я красти не буду, я того вимагаю від уряду. І якщо у вас буде спосіб аргументовано сказати, що та людина, яка сидить за третім кріслом, краде ( третє крісло мається на увазі не тут же).
( С м і х у з а л і)
Адаме Івановичу, ви розумієте, що ви ніякого відношення до цього порівняння не маєте.
Я хочу, друзі, сказати, що Уряд непросто не буде красти, Уряд не буде брати хабарів. Уряд не буде заносити гроші в Парламент для того, щоб провести будь-яку кандидатуру, чи провести будь-який Закон. Вдумайтесь, будь ласка, Уряд не буде заносити гроші у Парламент. Я цим, шановні, хочу, друзі, сказати, я призиваю вас і Уряд стояти на виключно публічних прозорих процедурах у цій державі. Я хочу засвідчити, що прозорість і публічність буде одною із характеристик роботи мого Уряду. Рішення будуть прийматись виключно в залі засідань, а не в кімнаті для відпочинку. Рішення будуть підписуватися публічно, чи стосується фінансів, чи це стосується ресурсів, чи це стосується приватизації. Я хотів би сказати, що буде Уряд робити? Уряд представив вам програму, яка дасть відповідь на те, як прожити 2005 рік з чітким соціальним портретом нації. Що треба зробити в першу чергу для найбільш обездолених людей нашої нації. Ми хочемо сказати, що ми маємо на меті, відмінити всі корпоративні пільги, які заведено не один рік. Ми скажемо, яких структур ці пільги стосуються і разом з вами їх відмінимо. Це буде моє велике прохання до вас. Давайте починати із своїх конюшень, чистити те стосунки, які відносяться і до бізнесу. Ми хочемо змінити політику держави в системі управління державною власністю. Я переконаний, що коли буде публічно працювати "Укрзалізниця", "Укрнафта", НАК "Нафтогаз", "Укрпочта" ви отримаєте багато мільярдів поступлень до бюджету, які сьогодні не заплановані для того, щоб віддати бідній людині. Ми хочемо переглянути роботу всіх вільних економічних зон, щоб це не було ні для кого ударом. 24 економічні зони і в Китаї немає. Ну ви розумієте, у нас, де знаходиться клан, там знаходиться зона. Я не думав у такому значенні, але воно добре, що так вийшло.
Тому, шановні друзі, від раціонального перегляду роботи економічних зон чи зон інвестиційного розвитку ми можемо отримати багато прозорих публічних фінансових потоків, у тому числі до бюджету. Є конкретна цифра, яку я називати не буду.
Я засвідчую, шановні друзі, що ми проведемо чесну приватизацію у рамках того закону, який прийнятий парламентом. Об'єкти, які вкрадені, будуть повернуті до держави, починаючи від "Криворіжсталі". Я переконаний, що ми подолаємо крадіжки землі, які відбулися, і в Криму, і біля Києва. Все ми, друзі, чесно повернемо ту землю, кому вона належить. Це колосальні ресурси, друзі.
Цим я хочу сказати одне. Мій уряд буде прагнути подати руку бізнесу. Ми готові іти на амністію капіталу, податків. Ми готові іти на зниження податків. Ми готові відмінити, незалежно від нашої розмови, всі репресії, які творила податкова, інші державні контролюючі структури. Цього не буде. Але взамін я хотів би, щоб ми не отримали повисшу руку у повітрі, а щоб бізнес подав руку також. А знак поданої руки буде означати: бізнес детінизується, починає чесно працювати з владою і починає платити саме головне податки.
За рахунок цих заходів ми плануємо у цьому році акумулювати від 25 до 30 мільярдів грошей, гривень, коштів. У рамках цих дій ми вам запропонуємо одну третину віднести на державний фінансовий резерв на майбутнє, дві третини віддати бідним людям, так, як ви приймете відповідно до бюджету в цьому парламенті. Це така коротка філософія того, що буде у перших ініціативах, системних ініціативах уряду аж до прийняття бюджету.
Сьогодні, шановні друзі, вам будуть представлені кандидатури міністрів уряду, Прем'єр-міністра, безумовно, голів обласних адміністрацій.
Ми виходимо із того, що робота уряду, починаючи від Прем'єр-міністра, закінчуючи міністрами і главами адміністрацій, буде виглядати не як схоластика, що робити завтра чи післязавтра. У кожного міністра буде дві-три галузевих загальнонаціональних або регіональних програм, у яких буде складатися суть його роботи у 2005 році. У кожного голови обласної адміністрації буде три-чотири регіональні програми, які творять обличчя території. Це програми гуманітарні, соціальні, економічні.
Таким чином ми хочемо зробити такий план дій на 2005 рік, який у грудні повинен закінчитися дуже ефективним вашим моніторингом. Я хочу запропонувати моделі, по яких політичні сили, які сьогодні підтримують уряд, будуть щоденними творцями поточної політики влади. Ви не будете відділені, ви будете прямою кореспондентською парою. У нас буде проводитися щомісячний моніторинг тих завдань, які поставили ви, за які несети політичну відповідальність. У нас буде загальнонаціональний моніторинг, який починатися не від того, в якій території який приріст внутрішнього валового продукту. Він буде починатися з того, скільки робочих місць за 30 днів зробив той чи інший глава адміністрації, скільки засновано структур, скільки зроблено для розвитку бізнесу, малого і середнього, що зроблено по відміні безчинств, які творяться різними структурами в районі. Цим самим я хочу сказати: ми вам пропонуємо публічну, чесну і відповідальну політику, де ніхто не заховається нікуди -не політик, ні член уряду, ні інші сторони, які відповідають або можуть бути відповідальними у цьому процесі. На мій погляд, шановні друзі, це розмова чесна. Нам треба схаменутися, нам треба по-іншому подивитися на ті процеси, до яких ми звикли 14 років. Змінити це у нас воля є.
Ваша підтримка, ваша співучасть, я переконаний, є також. І тому, шановні друзі, користуючись такою нагодою, я хотів би представити Юлію Володимирівну Тимошенко (Оплески) і сказати декілька слів. Юлія Володимирівна - мій політичний партнер, як колись в біографіях ВКПБ там було прийнято - мій політичний друг, людина, яка є професійною. Я мав нагоду працювати з нею в 2000-2001 році. Вона тоді була віце-прем'єром мого уряду, відповідала за один із резонансних ділянок роботи уряду - паливно-енергетичний комплекс, енергетичну політику України.
Я пригадую, в якому стані цей комплекс був, коли ми його взяли до виконання. Там платили п'ять відсотків коштами. Все решта або кралося, неважливо, через заліки чи без заліків, або платилося валянками, кожухами, шапками. Коли ми йшли з уряду 78 відсотків на цьому ринку працювали гроші, які проходили бюджет і відповідні соціальні і інші фонди.
Ми організували оптовий енергетичний ринок. Не все вдалось, не з усіма учасниками навіть оптового ринку нам вдалося домовитися, і багата частина учасників ринку, я переконаний, і до цього часу працює на цьому ринку без договорів, як працювали три роки назад. Але таку систему ми отримали. Але я високо ціную те, що було зроблено Юлією Володимирівною під час роботи в уряді.
Ми з нею пройшли тяжку виборчу політичну кампанію разом з багатьма з вами. Це дає мені сказати слідуючі слова: я довіряю їй і вірю. Вірю, що вона організує роботу національного уряду... (Оплески) ... довіряю їй так, як довіряють мільйони людей. (Оплески)
І думаю, Юлія Володимирівна усвідомлює ту відповідальність перед мільйонами пар очей, які дивилися з майдану, з вулиць, на неї, на нас. Люди чекають від того, що нова влада буде чесною і принесе вирішення тих проблем, з яким живе моя нація 14 років.
Я переконаю вас, що я знаходжусь повністю у цій вірі і в цій довірі.
І тому, шановні друзі, користуючись правом, наданим мені Конституцією, прошу вашої згоди, згоди Верховної Ради, на призначення Тимошенко Юлії Володимирівни Прем'єр-міністром України. (Оплески)
ТИМОШЕНКО Ю.В.
Шановний народе України, шановний Президент України, Голова Верховної Ради, народні депутати, всі присутні в цьому залі!
Ми з вами всі, незалежно від політичної приналежності, пройшли дуже важкий виборчий шлях. І ми зробили унікальну річ, причому кожен зі своєї сторони: ми пробудили в народі віру і надію, що влада може працювати не тільки для себе, не тільки для задоволення своїх проблем, а що вона може працювати для тих людей, які 12 років спостерігають за владою і хочуть отримати від неї результат.
І тому, саме відчуваючи таке піднесення в суспільстві, розуміючи очікування, які є сьогодні в суспільстві на те, що буде робити влада і ми спільно з вами, я хочу, перш за все, подякувати і народ України, і Президента України, і парламент за честь мати можливість представляти програму і мати можливість бути поданою до Верховної Ради до розгляду на посаду Прем'єр-міністра України. І можу вам сказати, що ця честь вона для мене є визначальною в житті. І крім того, щоб виправдати ваші надії, ваші очікування, очікування людей, в моєму житті мало що залишиться...
13:49:15
ЧЕЛНОКОВ С.Д.
Уважаемая Юлия Владимировна!
Мы сейчас очень внимательно прослушали фантазии привлекательной женщины. Для своего жанра они достаточно интересны.
Но скажите, а когда мы сможем услышать программу деятельности Правительства, программу, результаты выполнения которой можно будет оценить реально, и причем, не только в этом зале? Спасибо.
ТИМОШЕНКО Ю.В. Ну, ви знаєте, у нас... Це комуністична фракція України, я дуже поважаю депутатів народних комуністичної фракції.
Ви знаєте, я хочу вам згадати п'ятирічні плани, які створювалися під часи Радянського Союзу. Це були прекрасні плани, в яких були мільйони цифр. Але наші громадяни стояли в величезних чергах і купляли продукти, які їм необхідні в навантаження з тим, що планово, але непотрібно виробляла радянська промисловість.
Ви знаєте, я думаю, що цифри, які лунали і в програмах урядів попередніх, вони були такими, що їх на хліб, як масло, не намажеш. У нас цифри були все краще і краще, а життя людей все гірше і гірше. Тому я хотіла якраз сьогодні і змінити цю традицію. Я хотіла, щоб нарешті уряд почав з філософії свого підходу до справи. А цифри, які народяться, не руйнуючи філософію, це будуть цифри, які будуть тільки констатувати, що ми живемо прекрасно. А з плановими цифрами у нас проблем не буде. У нас є Мінекономіки, є Держкомстат, який буде все це враховувати. І взагалі цифра не може лежати в основі побудови суспільства - тільки вірне бачення, як будувати системи і пропорції. (О п л е с к и)
14:21:26
СИМОНЕНКО П.М.
Уважаемые коллеги и уважаемые избиратели.
Осознавая всю полноту ответственности перед избирателями, перед нашим народом, мы, коммунисты, приняли политическое решение о невозможности участия фракции в голосовании по кандидатуре на пост Премьер-министра и за Правительственную программу, которая по нашим оценкам не отвечает национальным интересам Украины и ее граждан.
Принимая это политическое решение, мы руководствовались следующими положениями.
Во-первых. Формирование персонального состава Кабмина, других органов власти и управления, формирование списка кандидатов на губернаторские кресла проходило кулуарно, в рамках закрытого тендера, без публичного обсуждения, учета профессиональных качеств, а также возможности обеспечить решение сложнейших экономических и социальных вопросов.
Таким образом, бизнесмен, который рвется к креслу государственного чиновника преследует только одну цель, защитить интересы своего бизнеса. Принцип, каждому по ложке, а ложек как оказалось, на всех олигархов не хватает, противоречат предвыборным заявлениям и декларациям Президента об открытости, честности и прозрачности власти, и является абсолютно естественным и ограниченным, органичным продолжением подковерной политики режима Кучмы и его воспитанников.
Во-вторых. Не було представлено конкретная программа действий Кабмина, которая бы отвечал требованиям наших граждан и работала на перспективу развития Украины. А распространенная ... голосовании программа, на наш взгляд, декларативна и неконкретна, она имеет явно выраженный либеральный характер, где приоритеты капитала превалируют над интересами людей труда со всеми вытекающими последствиями. То есть, переделом сверхвлияний собственности, повышением цен и тарифов, сокращениями отмена и льгот малоимущим и нуждающимся наступлениям на права наемных работников и так далее.
Предлагаемая программа не обеспечивает реализацию выгодных для страны экономических и гуманитарных проектов в рамках единого экономического пространства, предполагает губительный для отечественной экономики, находящийся в кризисе, ускоренный курс на вступление в ЭТО и ЕЕС, ликвидацию внеблокового статуса Украины и вступления в НАТО.
Программа не предусматривает придание русскому языку официального статуса, не стимулирует политическую реформу, а следовательно, консервирует авторитарную, президентскую вертикаль власти.
В целом же, предлагаемая программа предусматривает перекладывание ответственности за решение острых социальных проблем з государства на плечи граждан. То есть, за что боролись, на то и на поролись. Поэтому голосовать за предлагаемый Президентом и правительством курс развития Украины, мы, коммунисты, не будем.
Мы, коммунисты, имеем свое видение о стратегии развития страны, основные принципы, которые сформулированы в программе с людьми и для людей, в программе утверждения в Украине, действительно, социального государства, государства реальной демократии. Спасибо.
http://www.rada.gov.ua/zakon/skl4/7session/STENOGR/04020507_06.htm
Послесловие.
Если отец нации постоянно витает в облаках, а мама не вылазит из гастролей, можно ли считать страну сиротой и получить на всех гуманитарку?